Marbella Vastgoedmarkt: Drumelia’s 2023 Verkooprapport

Door Natalia Vlasova aan - 6m. leestijd

2023 lijkt in een oogwenk voorbij te zijn gegaan en nu is het tijd om stil te staan bij de vele successen die zijn behaald en de vele doelen die zijn bereikt. Het was een bewogen jaar voor Drumelia Real Estate, gevuld met succes en lessen, geluk en momenten van bezinning. Drumelia heeft veel om trots op te zijn, van het aanzienlijk toegenomen aantal exclusives en de snelheid van de verkoop ervan tot het geweldige team dat nu uit meer dan 30 professionals bestaat, waaronder 10 makelaars.

Aan het begin van 2023 vierden we de opening van ons nieuwe kantoor, ontworpen om de essentie van het merk Drumelia te belichamen, onze toewijding aan uitmuntendheid te weerspiegelen en onze klanten het hoogste serviceniveau te bieden.

Met het oog op 2023 zijn we trots op onze resultaten en hoogtepunten van het jaar, analyseren we onze prestaties en streven we ernaar om het beter te doen, zoals altijd.

Transacties, listings en verkoopcijfers

In 2023 heeft Drumelia in totaal 38 verkopen gesloten, waarvan 60% aan directe kopers. Dankzij ons harde werk en onze toewijding is dit percentage al jaren constant. Het hoogste verkoopcijfer van het jaar komt uit op € 14.720.000, en het laagste - op € 260.000. Tot slot bedroeg de gemiddelde verkoopprijs van 2023 € 3.714.077.

2023 End Report

Enkele hoogtepunten uit de verkoop van 2023:

  • Drumelia beschikt over 6 verkopen in het luxueuze La Zagaleta, plus nog eens 2 in behandeling. Daaronder bevinden zich 3 van onze exclusieve woningen en 4 woningen die aan directe klanten zijn verkocht. Je kunt er hier meer over lezen.
  • Een ander topgebied was Sierra Blanca, Marbella's Golden Mile, goed voor 9 deals, meestal met directe klanten van Drumelia.
  • De snelste verkoop van het jaar was ons elite herenhuis in Meisho Hills, ook gelegen in het gerenommeerde Sierra Blanca: van de ondertekening van het exclusieve contract op 6 juni tot de oplevering bij de notaris op 18 augustus.
  • Anderzijds hebben we:het aantal exclusieve aanbiedingen verhoogd naar 36 woningen met een gemiddelde prijs van €828.444. Je kunt Drumelia's ongelooflijk gevarieerde portfolio hier bekijken: Woningen
  • lanceerde een Market Marbella Watch Tool waarmee u een duidelijk beeld krijgt van de huidige Marbella luxemarkt. Het toont alleen de info van verkochte eigendommen, uit verschillende bronnen, die Drumelia heeft genoteerd, exclusief of anderszins.  Marbella Market Watch

Dit jaar bedroeg de gemiddelde korting op onze eigendommen 5%. Deze cijfers tonen ons succes in de verkoop van onroerend goed in het hogere segment en bevestigen Drumelia's reputatie als Marbella's toonaangevende makelaarskantoor met de beste marketing-, verkoop- en communicatieprogramma's en een innovatieve aanpak om luxe en bekroonde eigendommen te leveren.

Vraag naar grond in 2023

Dit jaar hebben we een toename gezien in de vraag van investeerders die grond willen kopen, wat heeft geleid tot de verkoop van Los Picos en Los Ceibos, waar de interessante projecten zullen worden ontwikkeld.

Er is niet veel grond beschikbaar, dus de prijzen van de kavels die te koop zijn zullen naar verwachting stijgen.

Drumelia's klanten in 2023

Dankzij onze diverse marketingkanalen en aandacht voor het promoten van Drumelia's eigendommen via onze bekroonde meertalige website, hebben we een wereldwijd netwerk van klanten. In 2023 hebben we een gevarieerde groep kopers gezien, met 16 nationaliteiten die hun woning via Drumelia hebben gekocht.

De meeste kopers kwamen uit heel Europa, zowel uit de EU als uit niet-Europese landen, 5% kwam uit Noord-Amerika en 6% uit de Arabische staten van de Perzische Golf. De populaire nationaliteiten van klanten zijn: Spaans, Oekraïens, Lets, Nederlands, Duits, Deens, Brits en Russisch.

Hieronder zie je een grafiek met de nationaliteiten van al onze kopers:

Nationalities of property buyers: Drumelia Real Estate sales 2023. Spanish 22%, Russian 22%, Ukranian 8%, American 5%, Latvian 5%, Dutch 5%, German 5%, Danish 3%, British 3%, Omani 3%, Czech 3%, Swiss 3%, Iranian 3%, Argentinian 3%, Finnish 3%, Emirati 3%, French 3%

Het bieden van meertalige klantondersteuning is een noodzaak in de huidige wereldeconomie. Ons team spreekt meer dan 10 talen en voegt altijd een persoonlijk tintje toe.

Locaties

In 2023 hebben we met succes nieuwe eigenaren gevonden voor de prachtige huizen in La Zagaleta, Benahavis, El Madroñal, West- en Oost-Marbella, de Golden Mile, Nueva Andalucia, Puerto Banus, La Quinta en Sierra Blanca.

Naast onze focus op high-end villa's hebben we dit jaar ook een aantal schitterende appartementen en townhouses verkocht in Meisho Hills, Le Blanc, Palo Alto en Drumelia's exclusieve penthouse in Emare.

Drumelia Real Estate sales in 2023 with property prices and location

We beschikken over een uitgebreide kennis van toplocaties aan de Costa del Sol en delen die graag met je: Marbella

Wat te verwachten in 2024

Drumelia gelooft dat in 2024 de vastgoedmarkt in het hogere segment in Marbella en Benahavis waarschijnlijk een aanhoudende prijsstijging zal zien en dat de vraag van solvabele investeerders en buitenlandse kopers stabiel zal blijven, waardoor de kloof tussen vraag en aanbod nog groter zal zijn dan nu. Ondanks de voorspellingen van de Centrale Bank en BBVA dat de vastgoedprijzen met 3% zullen stijgen, voorspellen wij dat de stijging in Marbella veel hoger zal zijn.

El Economista informeert dat Spanje vandaag de dag de 4e meest populaire bestemming ter wereld is, en de 1e in continentaal Europa voor de aankoop van luxe onroerend goed. Malaga, de Balearen, Madrid en Barcelona zijn de belangrijkste markten hiervoor, en de omgeving van Marbella is het epicentrum van luxe huizen en de nummer 1 in de markt voor luxe huizen, wat aandacht en vraag trekt.

We zijn enthousiast om het nieuwe jaar in te gaan, klaar om te verbeteren en nog meer belangrijke uitdagingen aan te gaan naarmate ons team samen beter wordt! 2024 wordt een jaar van professionele groei en persoonlijke ontwikkeling voor al onze teamleden. Het bedrijf stimuleert en biedt meer mogelijkheden om te focussen op carrièregroei. Enkele veranderingen in de organisatiestructuur van Drumelia zullen veel voordelen met zich meebrengen en helpen om de winst te verhogen en de evoluerende doelstellingen van het bedrijf in 2024 te behalen.

Beste klanten, collega's, medewerkers en vrienden! Prettige feestdagen! Nieuwjaar staat symbool voor een frisse start, nieuwe, gedurfde dromen en een beter leven. Laat het je alles brengen wat je wenst! Als een nieuw huis in Marbella in uw brief aan de Kerstman staat, helpt Drumelia u graag bij het vinden ervan.

Vrolijk kerstfeest en gelukkig nieuwjaar!

Met liefde,

Natalia

Natalia Vlasova
Chief Operating Officer Natalia Vlasova

Natalia is afgestudeerd aan een prestigieuze Britse middelbare school en een Zwitserse universiteit voor hospitality management met een focus op…